August 07,2022 Post by : Alena Steinerová

Rýžovar není jen na rýži, mrkněte, co všechno s ním vykouzlíte!

Jíme Jinak

Jak jsem rýžovar vybírala

Co jsem od rýžovaru chtěla a co jsem naopak nechtěla:

Chtěla jsem multifunkční přístroj, který by rozeznal několik druhů rýže a podle toho vařil.

Nechtěla jsem utratit hory peněz, ale ani koupit něco za facku a pak toho litovat. Zvolila jsem zlatou střední cestu a zaplatila 89,60 euro.

Chtěla jsem kvalitní vnitřní nádobu, žádný hliník nebo teflon.

Důležitý je objem. Tady jsem váhala dlouho, měla jsem vyhlídnutý rýžovar s větším objemem, ale stejně vařím spíš porce pro 2 až 3 osoby, kupovat něco velkého by tedy asi nemělo smysl. Proto jsem se rozhodla pro o bjem 0,6 l.

Nakonec jsem si ho vybrala. Mým pomocníkem na vaření rýže se stal: Yum Asia Panda Mini

Jaké má funkce

SHORT GRAIN – určeno pro jakýkoli typ bílé rýže s krátkými zrny , jako je kulatá nebo sushi rýže

LONG GRAIN – určeno k vaření dlouhozrnné bílé rýže , například basmati, jasmínové nebo thajské rýže

BROWN – slouží k vaření dlouhé nebo krátké celozrnné rýže

QUICK COOK (pouze pro bílou rýži), slouží pro případy, kdy chcete, aby rýže byla vařená o něco rychleji

SLOW COOK – pomalejší vaření, např. na curry, dhal, lušteniny atd.

STEAM COOK – vaření v páře

CAKE – příprava dortíků

PORRIDGE – příprava kaše

Technické parametry

Název a číslo modelu: Panda, YUM-EN06

Kapacita 0,6 litru vařiče rýže (1 až 3,5 šálky) nebo 1,75 litru pomalý vařič

AC 220-240V, 50-60 Hz

Spotřeba elektrické energie: 350 W

Průměrná spotřeba elektřiny při programu “KEEP WARM” (udržování teploty po uvaření) : 15 W

Země výroby: Čína

Délka napájecího kabelu: 0,9 m

Vnější rozměry (přibližné): 30 cm (délka) x 22,5 cm (šířka) x 21 cm (výška)

Hmotnost (přibližná hodnota): 2,36 kg

ADVANCED FUZZY LOGIC RICE COOKER TECHNOLOGY – mikro-počítačová technologie řídící teplotu pro efektivní vaření mnoha různých druhů rýže, včetně dlouhé, krátké a celozrnné rýže. Tato technologie umožňuje různé způsoby a délky vaření. Panda je navržena tak, aby vařila rýži pomocí 7 různých stupňů, aby výsledkem byla vždy perfektní rýže a zůstaly uchovány všechny živiny. Těmito fázemi jsou předehřívání, absorce vody, ohřívání, vaření, pára a udržování uvařené rýže v teple. Toto fázové vaření a nastavení teploty jsou řízeny pomocí fuzzy logického procesoru Pappa a vždy zaručují dokonale vařenou rýži.

24 hodin udržování v teple / časovač . Jedinečné pro vařiče rýže Yum Asia je 24 hodinové automatické ohřívání – udržuje rýži při teplotě ideální pro podávání. Během cyklu vaření je k dispozici indikátor odpočítávání a když je rýže hotová, je vydán zvukový signál a automaticky se zapíná režim udržování teploty. Pro větší pohodlí je k dispozici funkce odloženého startu, kterou lze nastavit až 24 hodin předem, takže si můžete přístroj naprogramovat podle svých potřeb a mít po ruce lahodnou rýži, když přijdete z práce nebo dobrou teplou kaši čekající na vás ráno.

Panda má jedinečný asijský styl s robustním, odolným a snadno čistitelným termoplastickým polymerovým povrchem. Má ovládací panel „ Smart Button “ navržený v Koreji, s velkým LED displejem, který je velmi přehledný a dobře čitelný. Panda je malinká, najde své místo i v nejmenších kuchyních a je ideální pro jednotlivce i páry..

Keramická mísa Ninj

Právě kvůli téhle misce padlo moje rozhodnutí právě na Pandu. Pětivrstvá odolná vnitřní miska má keramický povrch o tloušťce 2 mm, bez BPA a PTFE. Keramická vrstva zajišťuje zdravé vaření jídla pro vás a vaši rodinu. Součásti jako vnitřní kryt, parní uzávěr i sběrač kondenzátu jsou vyjímatelné a tím pádem snadno omyvatelné.

Co vše můžete v Pandě vařit

V tomto rýžovaru můžete vařit na páře i menší množství zeleniny. Dokonce si můžete připravit i dortík. V Pandě je možné vařit další obiloviny a luštěniny, je nutné experimentovat s regulací hladiny vody a výběrem správného cyklu vaření.

Moje zkušenosti s Pandou

Jsem moc ráda, že vám Viera sepsala na četné žádosti, jak rýžovar využívá. Všem, co teď propadají panice, že bez rýžovaru nebudou moci dělat kaše a že tenhle v ČR neprodávají, chci říct, že. Je to fajn pomocník, ale já ho nemám. Chuťově i zdravotně preferuji vaření na plynu , rýžia když spěchám nebo chci udělat měkounkou kaši, použiji. Kaše vařím od roku 2009 i bez rýžovaru. Takže nebojte, jde to i bez něj. Eva, zakladatelka Jíme Jinak

Chce to trochu praxe a znát i rýži, kterou v něm připravujeme, můžete podle chuti dát více nebo méně vody a podle toho ovlivnit konzistenci rýže.

Kdy už je rýže skoro hotová, rozsvítí se timer a odpočítává posledních deset minut. Po uvaření se zapne program udržování teploty. Takže rýže bude teplá, dokud jí nenaservírujete. To je skvělé a hodně užitečné.

V manuálu se uvádí, že přístroj je vhodný pro jednotlivce, pár a nebo 3 lidi. No, pokud tedy nechcete jíst pouze rýži tak tomu moc nevěřte. Klidně v něm uvaříte rýži na 5-6 porcí. Proto jsem nakonec byla ráda, že jsem si vybrala právě tento malý model.

Nejvíce mě nadchla funkce “porridge” (kaše). Pokud máte rádi kaše, tak tento program hodně využijete. A to nemluvím o možnosti si naplánovat a naprogramovat vaření na určitou hodinu. Můžete pak jít spát, odejít do práce a po návratu máte rýži vařenou.

Nemám vyzkoušený program “cake” (dortík), což mě z nějakého důvodu zatím neláká. Ani program rychlé vaření jsem ještě nezkoušela. S ostatním si Panda poradila opravdu na jedničku, až jsem tomu nemohla věřit. Dokonce zvládla na výbornou celozrnnou rýži, kterou ráda a často používám. O tom jsem docela pochybovala, ale výsledek je super.

Tento přístroj není vhodný pro vaření různých předvařených nebo nějakým způsobem zpracovaných typů rýže. Vyhněte se proto rýži PARBOILED, kde je na balení psáno hotová za 10 minut a podobným.

Oceňuji jednoduchou obsluhu, možnost dokoupení náhradních dílů na stránkách výrobce, nádherný design. Pro mě je to po všech stránkách jedinečný pomocník do kuchyně. Jsem moc a moc spokojená.

Je zajímavé, že o tomto rýžovaru jsem se na českých webech nedočetla, chtěla jsem vám na něm ovšem demonstrovat, na co se zaměřit při výběru a co hledat a na koukat při výběru toho vašeho. Věřím, že vám moje rady budou užitečné.

Elektrický hrnec na pečení, pomalé vaření i vaření rýže. Jak na vaření v multifunkčním hrnci?

Elektrický hrnec na pečení, pomalé vaření i vaření rýže. Jak na vaření v multifunkčním hrnci?

Elektrické hrnce patří do kategorie extrémně praktických kuchyňských pomocníků, kteří šetří váš čas, energii i peníze a co je hlavní, jsou určeni k přípravě opravdu zdravých pokrmů.

Na trhu existují různé typy těchto spotřebičů, přičemž každý z nich má trochu nebo úplně jiné využití. V našem článku se dozvíte více o tom, jaké typy elektrických hrnců známe, který z nich je ten nejlepší pro vás, jak fungují, co všechno si v nich můžete připravit a co patří mezi jejich největší výhody, ale také nevýhody.

Elektrické hrnce: na co slouží, typy, výhody a nevýhody

Pojem elektrický hrnec označuje širokou skupinu produktů, které mohou sloužit k vaření, pečení, dušení, takzvané pomalé vaření či zavařování, ale i další způsoby přípravy jídel. Tato skutečnost může přitom zmást nejednoho spotřebitele.

Pokud hledáte spotřebič, ve kterém můžete pokrmy připravovat všemi možnými i nemožnými způsoby, budete potřebovat multifunkční elektrický hrnec. Pokud si chcete v elektrickém hrnci vařit pouze polévky či rýži, vystačíte si i s levnějšími a méně univerzálními kousky.

Elektrický hrnec na pomalé vaření

Elektrický hrnec na pomalé vaření, pomalý hrnec nebo takzvaný slow cooker je velmi oblíbeným kuchyňským spotřebičem. Tento způsob přípravy jídla je sice trochu zdlouhavější, ale zároveň i velmi zdravý, protože využívá nižší teplotu, která nedosahuje bod varu. Elektrický hrnec na pomalé vaření tvoří 3 základní části:

elektrický spodní kotel , který ohřívá vodu a zároveň ji udržuje na stálé teplotě (funkce termostatu),

, který ohřívá vodu a zároveň ji udržuje na stálé teplotě (funkce termostatu), vnitřní kameninová nádoba , do které vložíte vámi vybrané ingredience (většinou je vyjímatelná a omyvatelná v myčce),

, do které vložíte vámi vybrané ingredience (většinou je vyjímatelná a omyvatelná v myčce), ochranný kovový plášť s oušky pro snadnou manipulaci, který udržuje zařízení na povrchu chladné a zároveň zabraňuje nadměrnému úniku tepla.

Elektrický hrnec na pomalé vaření je vhodný pro přípravu masa, zeleniny, příloh, polévek, omáček, jednoduše jakéhokoliv jídla. Funguje na principu, při kterém je daný pokrm připravován pomalu a na nižší teplotě. V průměru mluvíme o časovém rozmezí od 30 minut do 20 hodin a teplotě od 40 do 90 °C. Hlavními pozitivy tohoto kuchyňského spotřebiče jsou:

Zjednodušení práce – do pomalého hrnce suroviny, doslova, nahážete, stisknete příslušné tlačítko a můžete jít uklízet, navíc, při vaření neušpiníte 10 samostatných hrnců, pokliček...

– do pomalého hrnce suroviny, doslova, nahážete, stisknete příslušné tlačítko a můžete jít uklízet, navíc, při vaření neušpiníte 10 samostatných hrnců, pokliček... Nízká spotřeba elektřiny – drtivá většina elektrických hrnců na pomalé vaření má velmi nízkou spotřebu, cca 200 – 350 W

– drtivá většina elektrických hrnců na pomalé vaření má velmi nízkou spotřebu, cca 200 – 350 W Příprava opravdu zdravých a chutných jídel

Snadná údržba – po skončení vaření stačí umýt 1 spotřebič

Elektrický hrnec na pečení

Elektrické hrnce na pečení jsou již o něco univerzálnější spotřebiče. Většinou totiž slouží nejen k přípravě všelijakých sladkých či slaných pečených pokrmů, ale i na fritování či rozmrazování jídla. V elektrických hrncích na pečení si můžete připravit bábovky, koláče, maso, ryby, zeleninu, uzeniny či sýry.

Většinu z nich tvoří 3 hlavní části, a to středová forma na přípravu moučníků, grilovací rošt pro přípravu slaných pokrmů a ochranné víko, které brání tomu, aby váš byt načichl od kouře a jiných aromat.

Elektrický hrnec na vaření rýže

Elektrický hrnec na vaření rýže nebo takzvaný rýžovar slouží pro snadnou přípravu rýže, která je vařená na páře. Díky tomu si zachová vysoký podíl živin, přímo geniální konzistenci a samozřejmě i chuť. Asi největší výhodou rýžovaru je, že dokáže sám odhadnout ideální čas vaření. S rozvařenou nebo naopak tvrdou rýží se tedy můžete nadobro rozloučit, a to bez toho, abyste museli stát u sporáku a tuto přílohu neustále míchat a kontrolovat.

Další výhody elektrického hrnce na vaření rýže:

Neexistuje šance, že se rýže připálí

Neexistuje šance, že se rýže připálí Rýžovary s funkcí udržování teploty dokáží tuto přílohu udržovat teplou během několika hodin

Rýžovary s funkcí udržování teploty dokáží tuto přílohu udržovat teplou během několika hodin Velmi jednoduchá obsluha i údržba a téměř žádný nepořádek v kuchyni

Velmi jednoduchá obsluha i údržba a téměř žádný nepořádek v kuchyni Úspora elektrické energie a vašeho času

Nejlepší rýžovary 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti Rýže patří mezi základní přílohy k jídlům a pro mnohé také mezi ty nejchutnější. Může se zdát, že její příprava je jednoduchá, ale ve skutečnosti je třeba mít trochu zručnosti nebo dobrého pomocníka. Takovým pomocníkem je skvělé zařízení – rýžovar, které vám pomůže udělat rýži na několik způsobů. Pojďme se blíže podívat na co se zaměřit při koupi tohoto přístroje.... Přečíst článek

Elektrický hrnec na polévky

Elektrický hrnec na polévky nebo takzvaný polévkovar je zařízení na přípravu polévek, ale i jiných pokrmů s tekutou konzistencí. Opět jde o pomocníka, který vám usnadní práci a úklid po dovaření. Na první pohled připomíná větší termosku či rychlovarnou konvici. V jeho spodní části je většinou zabudován i mixér, kterým můžete suroviny po uvaření rovnou rozmixovat na požadovanou konzistenci.

Mezi hlavní výhody elektrických hrnců na polévku patří úsporu času – příprava klasické zeleninové krémové polévky vám zabere necelých 20 minut – i elektrické energie, a tedy i financí. Nepochybným benefitem je také docela multifunkční využití tohoto spotřebiče. Kromě teplých či studených polévek si v něm můžete připravit i:

Omáčky

Dětské výživy – příkrmy

Dětské výživy – Bramborové či zeleninové pyré

Bramborové či zeleninové Zdravé smoothie

Zdravé Džemy , marmelády, marmelády, kompoty...

, marmelády, marmelády, kompoty... Kaše

Rostlinné mléka

Pomazánky

Elektrický hrnec na smažení

Elektrický hrnec na smažení je v podstatě totéž jako klasická fritéza. Na výběr však máte 2 rozdílné verze, a to hrnce olejové, ve kterých jídlo usmažíte tradičně, tedy v oleji a ty, které ho "smaží" pouze prostřednictvím teplého vzduchu.

Druhá zmiňovaná verze je samozřejmě podstatně zdravější, někomu však nemusí vyhovovat výsledná chuť fritovaných pochoutek. Přece jen, tuk je tuk a mimo jiné stojí také za výraznější chutí jídla. Teplovzdušné elektrické hrnce na smažení můžete využít i pro přípravu nefritovaných jídel, jinak řečeno, na klasické vaření či dušení.

Elektrické hrnce na sous-vide

Metoda sous-vide, tedy pomalé vaření při nižší teplotě (55 – 60 °C) ve vakuu, pochází z Francie. Mnozí ji sice pokládají za něco, co patří výhradně do luxusních restaurací. To je samozřejmě omyl. Pokrmy připravené metodou sous-vide si také zachovávají pozoruhodné nutriční hodnoty, vynikající chuť a úžasnou konzistenci.

Sous-vide hrnce slouží k tomu, aby během celé přípravy pokrmu udržovali ideální teploty vody a nezbytný podtlak. Jsou ideální na přípravu zeleniny i masa. V sous-vide elektrickém hrnci si můžete ukuchtiť kuřecí, husí, hovězí, vepřové, rybí a jiné maso včetně vnitřností, dokonce i netradiční steaky, které si zachovají neskutečnou šťavnatost. Zelenina uvařená tímto způsobem je tak správně křupavá a zároveň měkká uvnitř, je plná již tolikrát zmiňovaných živin a ta barva, tak ta skutečně stojí za to.

Další výhody elektrických sous-vide hrnců:

Nízká spotřeba (pouze něco okolo 500 W)

(pouze něco okolo 500 W) Pokrmy připravené metodou sous-vide jsou méně kalorické , neboť při jejich vaření nemusíte používat žádný tuk

Pokrmy připravené metodou sous-vide jsou , neboť při jejich vaření nemusíte používat žádný tuk Ze surovin nevytéká šťáva, a tedy ani chuť

Nevýhody elektrických sous-vide hrnců:

Příprava pokrmu vám zabere trochu více času

Příprava pokrmu vám zabere Většina modelů není určena pro mytí v myčce , proto se budete muset potrápit s jejich údržbou

, proto se budete muset potrápit s jejich údržbou Vyšší pořizovací cena

Vyšší Nemají univerzální využití

Nejlepší sous-vide vařiče 2022 – recenze, test, srovnání Přestože jsou sous-vide vařiče na trhu již nějaký ten čas, pro mnohé lidi je to stále neznámý pojem. Co to je sous-vide vaření a jaké má pro vás benefity? Se sous-vide vařením jste se mohli setkat především v luxusních restauracích, ale stále častěji se takový způsob vaření dostává i do běžných domácností. Důvodem je kvalita jídla, které dokážete s takovým vařičem uvařit. Jde totiž o pomalé... Přečíst článek

Elektrický hrnec na zavařování

Elektrické hrnce na zavařování slouží pouze na zavařování – sterilování ovoce, zeleniny, hub a čehokoliv dalšího, co si chcete odložit na horší časy. Fungují na zcela stejném principu jako klasické zavařovací hrnce, které je nutné položit na sporák nebo nad otevřený oheň. Jak to však již při moderních kuchyňských spotřebičích bývá, disponují několika praktickými funkcemi, které vám proces zavařování podstatně zjednoduší.

Vlastní zdroj tepla – hrnec můžete používat na chalupě či v obývacím pokoji, ne nutně v kuchyni

– hrnec můžete používat na chalupě či v obývacím pokoji, ne nutně v kuchyni Časovač – nemusíte pobíhat se stopkami a odhadovat ideální čas sterilizace daných surovin

– nemusíte pobíhat se stopkami a odhadovat ideální čas sterilizace daných surovin Termostat – máte jistotu, že teplota vody v hrnci nepřesáhne "povolené" maximum

– máte jistotu, že teplota vody v hrnci nepřesáhne "povolené" maximum Funkce odloženého startu

Funkce udržování teploty – některé zavařeniny můžete nechat pomaličku "vychladnout" přímo v hrnci

– některé zavařeniny můžete nechat pomaličku "vychladnout" přímo v hrnci Bezpečnostní pojistky a funkce – při sterilizaci zavařenin nemusíte stát, hrnec se v případě přehřátí či poruchy vypne sám

Tlakové elektrické hrnce

Tradiční tlakáč tak trochu jinak, to je ve zkratce elektrický tlakový hrnec. To, jak funguje, je vám tedy asi jasné: horká pára + horká voda + vysoký tlak = rychleji připravené jídlo. Přesněji, díky tomu, že po sevření "hmoty", která se nachází v hrnci, horká pára nemá kam unikat, teplota se z klasických 100 zvýší až na cca 120 °C.

Používání elektrického tlakového hrnce je však na rozdíl od používání toho, který jste zdědili po prababičce, mnohem bezpečnější, rychlejší a samozřejmě i jednodušší. Elektrické hrnce mají vlastní zdroj tepla, velmi přesnou regulaci, termostat a několik samostatných režimů, proto:

Vaření probíhá ještě rychleji

probíhá ještě Pokrmy si zachovají vyšší podíl živin a mají mnohem lepší chuť, aroma i barvu

Pokrmy si zachovají a mají mnohem Ušetříte množství elektrické energie

Nemusíte "stát" nad hrncem a čekat na správný moment "vypuštění páry"

a čekat na správný moment "vypuštění páry" Nemusíte se obávat, že hrnec exploduje nebo vám horká pára vysyčí rovnou do obličeje

nebo vám horká pára vysyčí rovnou do obličeje Hrnec můžete využít i na zavařování

Parní elektrické hrnce

Parní hrnce nejsou v kuchyních žádnou horkou novinkou, protože trend zdravého vaření u nás přetrvává již nějakou dobu. Jak asi sami tušíte, slouží k přípravě jakýchkoliv slaných i sladkých dobrot v horké páře. Výsledný pokrm je velmi chutný, protože si zachová svou autentickou chuť i barvu, ale také nutričně hodnotný a nízkokalorický. Horká pára je totiž k potravinám velmi "shovívavá". Na rozdíl od horké vody z nich neodebírá množství vitamínů, minerálů, esenciálních kyselin, antioxidantů a dalších "dobrých" věcí.

Parní hrnec funguje na velmi jednoduchém principu. V jeho základně se nachází topné těleso, které průběžně ohřívá vodu v jeho spodní části. Horká pára, která se odpařuje z vody, postupně proniká přes všechny patra a "vaří" jednotlivé suroviny.

Stejně jako v případě ostatních vyjmenovaných kolegů tohoto spotřebiče v něm jídlo připravíte velmi jednoduše, poměrně rychle a bez zbytečného úklidu. Elektrický parní hrnec můžete využít k:

Přípravu masových i zeleninových pokrmů a příloh (rýže, těstoviny...)

(rýže, těstoviny...) Přípravu pařených knedlíků (sladkých i slaných)

(sladkých i slaných) Vaření vajíček

Rozmrazování i ohřívání jídla

Ohřívání pokrmů pro děti (kaše, mléko atd.)

INFO: Pokud chcete parní hrnec využívat převážně na přípravu jídel pro malé děti, pořiďte si takzvaný parní mixér. V tomto spotřebiči můžete pokrm uvařit na páře a následně jej rozmixovat na požadovanou konzistenci. Parní mixéry můžete kromě toho využít i na sterilizaci lahví či dudlíků, rozmrazování a ohřívání jídla.

Multifunkční elektrické hrnce

To, co dokáží jednotlivé typy elektrických hrnců, už víte. Nicméně, jak jsme si řekli na začátku, známe i takové spotřebiče, které v sobě spojují všechny nebo alespoň podstatnou část výše jmenovaných funkcí. Opravdu dobrý a praktický multifunkční hrnec by měl disponovat minimálně samostatnými režimy na klasické vaření, vaření v páře, pečení a smažení. Druhou kategorií jsou modely, které v sobě spojují opravdu všechny výše vyjmenované spotřebiče. Najdete je také pod názvem "multifunkční hrnec 8 v 1" či dokonce 18 v 1. V nich můžete jídlo připravit na všechny z těchto způsobů:

Klasické vaření masa, zeleniny, příloh atd. "Zdravé" vaření v páře Klasické dušení Pečení sladkých i slaných pokrmů Smažení/fritování tradičních řízků, ale i fritování hranolek či sladkých šišek Grilování Ohřívání/rozmrazování Pomalé vaření nebo vaření metodou sous-vide – většina multifunkčních hrnců disponuje pouze 1 z těchto funkcí, výjimečně natrefíte na modely, které zastoupí pomalý i sous-vide hrnec

INFO: Některé multifunkční elektrické hrnce disponují i ​​dalšími praktickými funkcemi, jako je zavařování, sterilizace dětských dudlíků a lahví či mixérem.

Remosky

Remosky jsme zařadili také do kategorie multifunkčních elektrických hrnců, protože zastoupí přibližně 5 až 6 samostatných spotřebičů. Originální Remoska pochází z dílny rovnoměrné společnosti Remoska®, která se proslavila právě touto elektrickou mísou na pečení. Dnes k ní přibyly i další modely, které jsou doplněny o různé funkce, například multifunkční spotřebič Tria či vylepšená Remoska Prima.

Co je tedy vlastně ta Remoska? Jde o přenosnou elektrickou "troubu" kruhového tvaru s víkem, ve kterém je ukryto topné těleso, otvory pro odvádění přebytečné páry a masivními stěnami z materiálů, které zajišťují rovnoměrné rozložení teploty. Ta se při přípravě jídla v remosce pohybuje v rozmezí od 160 do 180 °C. Remoska slouží na pečení, dušení, zapékání, rozmrazování či ohřívání, zastoupí pánev, parní hrnec, zařízení na přípravu sendvičů a klasický rýžovar.

Hlavními výhodami remosek jsou multifunkčnost, nízká spotřeba, rychlá a jednoduchá příprava jídla, skladnost a nenáročná údržba. Naopak, za negativní parametr pokládáme celkem vysokou cenu.

Nejlepší pečící pánve – remosky 2022 – recenze, test, srovnání Možná i vy jste kdysi měli doma tzv. remosku. Šlo o elektrický hrnec s mohutnou kovovou poklicí, která byla vybavena topným tělesem. Remoska je původní obchodní název tohoto el. hrnce, tímto slovem však mnozí lidé označují všechny pečící hrnce, resp. pánve. Poradíme vám, jak si takové zařízení vybrat a představíme vám nejoblíbenější modely. Nejlepší pečící pánve ... Přečíst článek

Tipy na recepty v multifunkčním hrnci

V multifunkčních hrncích si můžete připravit jakékoli jídlo. Nemusíte se držet žádných přesných receptů, resp. vaření v multifunkčním hrnci se z hlediska použitých ingrediencí a základních principů od toho "obyčejného" na sporáku nijak zásadně neliší. V následujících řádcích jsme však pro vás vybrali několik zajímavých receptů, které jsou přizpůsobeny právě tímto kuchyňským spotřebičům.

Recept na přípravu nadýchané rýže v multifunkčním elektrickém hrnci

Nemáte rádi rýži, protože její příprava dá zabrat i zkušenému šéfkuchaři? Pokud vlastníte rýžovar nebo multifunkční hrnec s režimem na vaření rýže, stačí dodržet pár jednoduchých zásad a tuto přílohu začnete zbožňovat. Základní recept na přípravu rýže v elektrickém hrnci vypadá takto:

Pomocí odměrky nasypte do sítka potřebné množství rýže. Propláchněte ji ve vlažné vodě tak, jak to děláte klasicky. Propláchnutou rýži vložte do rýžovaru a zalijte přiměřeným množstvím vody (držte se návodu na obalu od rýže). Rýži nezapomeňte osolit, pokud při její přípravě používáte koření, například to černé, skořici, badyán, papriku, kari či bobkový list, přidejte ho do ní hned na začátku. Na hrnci si nyní vyberte příslušný program podle druhu rýže, kterou jste použili (basmati, jasmínová, arborio atd.). Po skončení režimu vaření nechte rýži odležet cca 5 min.

Recept na pečenou Svatomartinskou husu v multifunkčním elektrickém hrnci

Svatomartinská husa je stará dobrá klasika, kterou si můžete připravit i v multifunkčním hrnci. Z důvodu menšího objemu těchto spotřebičů jsme pro vás tento známý recept trošku upravili. Přímo dokonalou přílohou je tradiční kynutý knedlík a dušené zelí na sladko. I tyto dobroty si přitom můžete připravit přímo v multifunkčním elektrickém hrnci.

Husí stehna nebo prsa den před pečením pořádně nasolte (solí skutečně nešetřete, jak se říká, drůbež soli snese) a odložte do chladničky. Maso z chladničky vyberte alespoň hodinu před pečením, aby se stihlo "ohřát" na pokojovou teplotu. Maso můžete péct přímo v nádobě, která nahrazuje obyčejný pekáč, pokud váš hrnec obsahuje rošt, který lze vložit do pekáče, poklaďte ho na něj. Maso podlijte vodou a obložte celými oloupanými jablky. Husí stehna nebo prsa následně pečte na příslušném programu (cca 120 °C po dobu 2 – 3 hod.). Zkontrolujte, zda je maso dostatečně propečené a teplotu zvyšte na 220 °C nebo si zvolte program na dopékání kůže, takto ho pečte dalších cca 10 min.

TIP: Při přípravě husy platí, že 1 kg masa je potřeba péct přibližně hodinu. Maximální množství, které můžete upéct ve vašem hrnci, závisí samozřejmě od jeho kapacity.

Recept na "pomalou" Hokkaido dýňovou polévku

Krémová polévka z dýně Hokkaido je taková podzimní klasika. Pokud si ji však připravíte v pomalém hrnci, resp. v tom multifunkčním s funkci pomalého vaření, vytvoříte pokrm, který bude nejen šíleně chutný, ale i zdravý.

TIP: Dýni hokkaido můžete nahradit tou máslovou nebo dokonce obyčejnou mrkví, která je levnější a dostupná během celého roku. Výsledná chuť polévky je u obou obměn téměř k nerozeznání.

Budete potřebovat:

700 g dýně Hokkaido

Hokkaido 2 středně velké brambory

400 ml zeleninového vývaru (můžete použít i čistou vodu)

(můžete použít i čistou vodu) 2 lžíce másla nebo kvalitního rostlinného oleje (kokosový, slunečnicový či řepkový, ne olivový)

(kokosový, slunečnicový či řepkový, ne olivový) Sůl

Pepř

Muškátový ořech

Mletá skořice

Jak na to:

Dýni i se slupkou nakrájejte na cca 3 cm kousky. Vložte ji spolu s máslem nebo olejem do hrnce a nechte upéct doměkka – v pomalém hrnci vám to zabere cca hodinku, přesný čas se však odvíjí od teploty, kterou si zvolíte, a také od toho, zda použijete mladou nebo starší dýni. Pokud spěcháte, krok s pečením tykve můžete přeskočit a do hrnce ji vložit spolu s vývarem, resp. vodou a nakrájenými bramborami. Pokud jste se rozhodli dýni nejprve upéct, ostatní ingredience k ní přidejte až ve chvíli, kdy bude měkká. Při obou postupech dýni posolte hned zpočátku – pustí šťávu a sůl do sebe natahuje. Polévku nechte vařit na 83 °C, což je ideální teplota při přípravě jemnější zeleniny, přibližně 1 až 2 hodiny nebo si zvolte příslušný režim, který se o správné načasování postará za vás. Polévku nakonec rozmixujte, dochuťte trochou pepře, nastrouhaným muškátovým oříškem a skořicí – pokud vlastníte multifunkční hrnec s funkcí mixování, příprava bude ještě o něco jednodušší.

TIP: Tuto krémovou polévku můžete doladit kapkou dýňového oleje, smetanou a opraženými semínky, které jste z dýně vydlabali na začátku. Vegani mohou klasickou smetanu nahradit "smetanou" rostlinnou.

Treska na páře

Treska je vskutku nedoceněná ryba. Obsahuje vitamíny: A, D, E, K, C, B6, B12, B2 (riboflavin), minerály: zinek, fosfor, sodík, draslík, železo, vápník, nenasycené mastné kyseliny, malé množství těch nasycených a poměrně málo cholesterolu. Pokud si tresku navíc připravíte na páře, získáte přímo dokonalé fitness jídlo. Jako přílohu doporučujeme použít dušené brambory, brokolici, červenou řepu či květák nebo studený salát z jakékoliv zeleniny.

Jak na to:

Filety z tresky osolte a pokapejte troškou citrónové nebo pomerančové šťávy. Vložte je do parního hrnce, ideálně na spodní patro. Filety připravuje 8 až 13 min. (čas se může lišit v závislosti na tloušťce filetů). Pokud si k tresce připravíte i dušenou přílohu, uložte ji na vyšší patra: brokolici duste maximálně 5 min., květák potřebuje cca 10 min., no a brambory jsou v tomto případě nejnáročnější, měli byste je dusit 20 – 30 min., a to v závislosti na použité odrůdě.

Elektrické hrnce – recenze

Vařit rychle a zdravě není v elektrickém hrnci problém. Vybrat si ten správný však může být náročné. Vyzkoušeli jsme několik oblíbených modelů a připravili pro vás recenze, které vám budou při hledání nejlepšího elektrického hrnce nápomocné.

Klarstein Bristol 35 ✔ LIDOVÁ VOLBA Pomalý hrnec Klarstein Bristol 35 se skládá ze dvou částí: těžkého vnitřního hrnce z keramiky s víkem, který nabízí prostor pro požadované přísady, a vnějšího zařízení obsahujícího topné těleso, které ohřívá vnitřní hrnec. Výhodou tohoto keramického hrnce je rovnoměrné ohřívání, čímž lze při vaření dosáhnout perfektní výsledky. Maso a ryby zůstávají i po několikahodinovém dušení obzvlášť šťavnaté. Náhodné připálení nebo provaření je prakticky vyloučeno. Hrnec můžete klidně před odchodem do práce naplnit a zapnout a po příchodu domů vás bude čekat dokonale připravené jídlo. Pozitíva Negatíva Zobrazit více info Recenze

Philips HD 3037/70 Inteligent, kterého si zamilujete. Dokázal by vás hrnec upéct koláč? Pokud si operací provádí klepnutím na čelo, budete se muset smířit s tím, že v dnešní době nenarazíte pouze na smart mobil nebo televizi, ale inteligence pronikla už i do vaření. Tento multifunkční pomocník o objemu 5 l na přípravu pokrmů má inteligentní ovládání teploty a přehledný ovládací panel s LCD displejem. Vnější obal je z nerezové oceli, která se snadno čistí a je odolná proti poškození. Stěny hrnce jsou tlusté 2 mm. Zobrazit více info

Concept CK9090 ✔ NÁŠ TIP Multifunkční elektrický hrnec Concept umožňuje 9 + 1 různých způsobů přípravy pokrmů (fritéza, parní hrnec, kontaktní gril, fondue, přenosný gril, elektrická pánev...). Pro snadnou údržbu je plně rozebíratelný a je velmi úsporný na prostor v kuchyni. Nastavení teploty je možné od 80 do 240 °C, objem olejové náplně je 1,5 a 2 l a objem hrnce je 4 l. Disponuje kontrolkou termostatu, protiskluzovými nožičkami. Spolu s hrncem dostanete fondue set 6 vidliček, koš na fritování, děrovanou naběračku a mřížku na vaření v páře. Zobrazit více info

Avair Ella Lux Hrnec má díky digitální technologii 9 programů na vaření, nebo můžete nastavit vlastní dobu vařeni. Začátek vaření můžete posunout až o 24 hodin. Varná nádoba má keramický povrch. Hrnec má 7 bezpečnostních pojistek. K největším přednostem patří úspora elektrické energie, a to až o 60%. Doba vaření v tomto dokonalém hrnci se zkracuje o 40%. Zobrazit více info

Concept CK7070 Multifunkční elektrický hrnec Concept 7 × 7 umožňuje 6 + 1 různých způsobů přípravy pokrmů (fritéza, parní hrnec, kontaktní gril, fondue, přenosný gril a elektrická pánev). Pro snadnou údržbu je plně rozebíratelný a je velmi úsporný na prostor v kuchyni. Nastavení teploty je možné od 60 do 190 °C, objem olejové náplně je 1,5 a 2 l a objem hrnce je 4 l. Disponuje kontrolkou termostatu, protiskluzovými nožičkami. Spolu s hrncem dostanete fondue set 6 vidliček, koš na fritování, děrovanou naběračku a mřížku na vaření v páře. Zobrazit více info

Russell Hobbs 22740-56 ✔ LIDOVÁ VOLBA Velmi jednoduchý slow cooker elektrický hrnec za "babku". Při snižování ceny však výrobce ochudil tento model téměř o všechny funkce – ovládání je řešeno jednoduchým přepínačem výkonu, který má 3 stupně. Termostat ani časovač zde nenajdete, připravované jídlo byste tedy neměli nechávat bez dozoru. Provedení je z kvalitní nerezové oceli, vnitřní část lze vyjmout a použít na elektrickém či plynovém sporáku. Parametry: objem: 3,5 l; tvar: oválný; výkon: 200 W; ovládání: přepínač výkonu; funkce: vyjímatelná vnitřní část; rozměry (d × š × v): nespecifikováno; hmotnost: 2,2 kg Pozitíva Negatíva Zobrazit více info Recenze

Bionaire CrockPot CSC024X Automatický elektrický hrnec s 5 funkcemi. Díky vysokému výkonu až 1 300 W vám nabídne kromě pomalého vaření a vaření v páře i pečení a prudké opékání, při kterém se maso zatáhne a zůstane v něm šťáva, díky čemuž bude mít výraznější chuť. Vnitřní část je vyjímatelná a v balení naleznete také nástavec na pečení a další bohaté příslušenství. Ovládání je řešeno elektronickými tlačítky, hrnec disponuje i časovačem a displejem. Tyto funkce a vyšší výkon jsou ale vykoupeny i vyšší cenou atakující 3 600 Kč. Parametry: objem: 5,6 l; tvar: hranatý; výkon: 1 300 W; ovládání: digitální s časovačem, termostatem, displejem a automatickými programy; funkce: vyjímatelná vnitřní část, udržování teploty, ochrana proti přehřátí; rozměry (d × š × v): 40 × 48 × 27 cm; hmotnost: 6 kg Pozitíva Negatíva Zobrazit více info Recenze

Klarstein Bankett Slow Cooker 6,5 litru ✔ NÁŠ TIP Tento jednoduchý hrnec je vybaven 320 W ohřívacím tělesem a keramickou vnitřní částí. Ta pomáhá rovnoměrně rozložit teplo, nemůžete ji však mýt v myčce nádobí. Teplotu lze nastavit pouze ve 3 stupních. Hrnec disponuje i jednoduchým časovačem, škoda, že čas umožňuje nastavit pouze v 30 minutových intervalech. Díky oválnému tvaru a objemu až 6,5 l v něm uvaříte až 8 porcí jídla a problém nebudete mít ani s většími kusy masa nebo drůbeží vcelku. Parametry: objem: 6,5 l; tvar: oválný; výkon: 320 W; ovládání: digitální s časovačem, termostatem, displejem a automatickými programy; funkce: vyjímatelná vnitřní část, automatická dětská pojistka, udržování teploty, ochrana proti přehřátí; rozměry (d × š × v): 45,8 × 33,8 × 27,7 cm; hmotnost: 5,2 kg Pozitíva Negatíva Zobrazit více info Recenze

Orava MH02 Multifunkční hrnec, se kterým díky vysokému výkonu až 1 500 W a max. teplotou 240 ° C můžete kromě vaření i péct, pražit či fritovat a nechybí mu ani možnost vaření v páře. Teplota i čas jsou nastavitelné plynule mechanickými ovladači, displej na tomto hrnci nenajdete, což ale není velký problém, protože díky kontrolce ohřívacího tělesa vidíte, zda jste dosáhli požadovanou teplotu. I tento hrnec má trochu chudší návod k použití, vzhledem k jeho funkce je však jeho cena vynikající. Parametry: objem: 5 l; tvar: hranatý; výkon: 1 500 W; ovládání: mechanické s časovačem a termostatem, vyjímatelná vnitřní část, udržování teploty, ochrana proti přehřátí; rozměry (d × š × v): 33 × 36 × 26 cm; hmotnost: 3,8 kg Pozitíva Negatíva Zobrazit více info Recenze

Tefal VC 140131 Parní hrnec Tefal VC už na první pohled zaujme svým netradičním designem, který se odráží na jeho praktické stránce. 1 velkou nádobu totiž můžete předělit pomocí 2 roštů nebo ji využívat vcelku. Integrovaný zásobník na vodu se dá pohodlně doplnit i během přípravy pokrmu. Celkový objem hrnce představuje 6 l, disponuje časovačem s automatickým vypnutím a světelným indikátorem zapnutí. Součástí dodávky je nástavec na vaření rýže a integrované držáky na přípravu vajíček. Technické parametry: celkový objem = 6 l, počet nádob = 2, hmotnost = 2,5 kg, příkon = 900 W, materiál = plast, časovač = 60 min. Pozitíva Negatíva Zobrazit více info Recenze

Parní hrnec Russell Hobbs 19270 V parním hrnci Russell Hobbs s celkovým objemem 9 l a 3 samostatnými nádobami můžete připravovat zdravé a chutné pokrmy všech druhů. Hrnec je vybaven 60 min. časovačem s automatickým vypnutím, zvukovou kontrolkou, která vás upozorní na ukončení vaření a 2 externími zásobníky na vodu s indikátorem její hladiny, které můžete doplňovat i během přípravy vašeho pokrmu. Základna parního hrnce je vyrobena z leštěné nerezové oceli a nádoby z BPA free plastu. Součástí balení je také okapová miska na zkondenzovanou páru, nádoba o objemu 1 l na vaření rýže či těstovin a integrované držáky na vajíčka. Technické parametry: celkový objem = 9 l, počet nádob = 3, příkon = 800 W, rozměry = 27,5 x 27,5 x 24 cm, hmotnost = cca 2500 g, materiál = nerezová ocel + plast, časovač = 60 min. Pozitíva Negatíva Zobrazit více info Recenze

Gallet Pantin CUV962 Parní hrnec Gallet Pantin vyniká výborným poměrem ceny a kvality. Má objem 8,5 l, obsahuje 3 samostatné plastové nádoby a jeho ovládání je velmi jednoduché. Přípravu jakéhokoliv pokrmu zvládnete pouze za pomoci jediného kolečka, které splňuje funkci 60 min. časovače s funkcí automatického vypnutí po dovaření. Parní hrnec dále disponuje světelnou kontrolkou ohřívání vody a generace horké páry a zvukovou kontrolkou, která vás upozorní na ukončení přípravy vašeho pokrmu. Oddělený separátor stojí za velmi rychlým startem vaření, na který si počkáte pouze cca 30 s. Spolu s hrncem dostanete i objemnou okapovou misku a speciální nádobu na přípravu rýže a vajíček. Technické parametry: celkový objem = 8,5 l, počet nádob = 3, příkon = 900 W, hmotnost = 2,1 kg, rozměry (V x Š x H) = 41 x 31 x 19 cm, kapacita zásobníku na vodu = 1 l, materiál = plast, délka napájecího kabelu = 1,2 m, časovač = 60 min. Pozitíva Negatíva Zobrazit více info Recenze

ETA Calderon II 1134 90010 ✔ NÁŠ TIP Parní hrnec ETA Calderon II patří do kategorie pokrokových kuchyňských spotřebičů, které jídlo nejenže uvaří rychle a zdravě, ale i velmi jednoduše. Hrnec ETA je vybaven mnoha praktickými funkcemi, mezi které patří až 99 min. časovač, funkce automatického vypnutí a udržování teploty uvařeného pokrmu během 20 min. nebo 6 přednastavených programů. Zařízení se skládá z elektrické základny, na které se nachází velký LCD displej a 2 objemných nádob se samostatnými zónami vaření. Ty můžete navíc předělit na další 2 oddělené části. Součástí parního hrnce ETA Calderon II je integrovaná okapová miska, zásobník na vodu, který lze doplňovat i v průběhu vaření a speciální nádoba na vaření rýže. Technické parametry: celkový objem = 11 l, počet nádob = 2, příkon = 1 800 W, časovač = 99 min., délka napájecího kabelu = 1 m, materiál = plast Pozitíva Negatíva Zobrazit více info Recenze

Klarstein Steam Spa Parní hrnec Klarstein Steam Spa slouží pro rychlé, snadné a zdravé vaření pokrmů od výmyslu světa. Navíc, díky velmi kompaktním rozměrům po složení vám v kuchyni nezabere mnoho místa. Vysoký výkon 1 500 W stojí za velmi rychlým nahřátím a ještě rychlejším vařením surovin. Jeho ovládání je jednoduché, protože probíhá pouze prostřednictvím 60 min. časovače. Parní hrnec sestává z elektrické základny, 2 rozměrných nádob, poklopu, integrovaného zásobníku na vodu, který lze doplňovat i během vaření a okapové misky na zkondenzovanou páru. Technické parametry: počet nádob = 2, rozměry nádoby = 24 x 24 cm, rozměry rozloženého parního hrnce (Š x V x H) = 30 x 47 x 43 cm, rozměry složeného parního hrnce (Š x V x H) = 10 x 47 x 30 cm, hmotnost = 5 kg, příkon = 1 500 W, časovač = 60 min. Pozitíva Negatíva Zobrazit více info Recenze

(81%) Hodnocení článku:

Pulbikované dňa: 24.05.2021

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:

Přidat komentář

Rýžovar není jen na rýži, mrkněte, co všechno s ním vykouzlíte!

Nedávno jsem do stories na svém Instagramu dávala krátký video receptík na španělskou rýži s krevetami, kdy jsem všechny suroviny nasypala do rýžovaru, zamíchala a za necelou půlhodinku bylo hotovo.

Spousta z vás mi psala, že by je v životě nenapadlo, že lze v rýžovaru dělat něco jiného než rýže. A ono jde! Samozřejmě, že jo.

Pro mě to bylo dokonce nejpohodlnější vaření s lahodným výsledkem.

Zajímavé je, že mě to samotnou nikdy nenapadlo, že bych v rýžovaru mohla udělat bez námahy spoustu jídel… dokud mě neoslovila firma Gallet, zda bych ho neozkoušela. Nejdřív jsem si říkala, že takovou věc nepotřebuju, rýži si udělám asi jednou za 14 dní a neviděla jsem důvod k tomu, si rýžovar pořizovat.

Pak jsem se ale porozhlédla po internetu po nějakých receptech a byla jsem překvapená, co všechno z něj uděláte. Hned jsem tedy souhlasila a nechala si jeden zaslat. A výsledek? Víc super, než jsem myslela!

Pomocník rýžovar

Proč jsem ráda, že rýžovar mám? Má to hned několik důvodů:

1. Rýže je z něj úplně dokonalá! Nepřipálí se, není moc vodnatá ani nedodělaná. Poté, co se rýžovar vypne, ještě chvilku „dochází“, což je pro rýži to pravé.

2. Nemusíte se o nic starat. Pokud máte při vaření stresy nebo na vás ječí dvě malé děti, je pro vás ideální. Dáte do rýžovaru, co potřebujete, zapnete a nic dalšího už neřešíte. Proto je ideální na taková ta jídla, do kterých smícháte dohromady suroviny ala recept „co dům dal“.

3. Není nijak drahý. Rýžovar seženete za příjemný peníz na to, kolik muziky s ním pak v kuchyni je.

4. Rýžovar uchovává zdravé látky v potravinách. Díky šetrnému vaření zůstanou v jídle vitamíny a minerální látky. Připravit v něm můžete dokonalou zeleninu nebo luštěniny.

5. Nepřipaluje se. Nevím, jak vy, ale já se hrozně často zapomínám, protože často u vaření cvičím nebo koukám na zprávy. A tak sem tam rýži nebo cokoliv jiného připálím. S rýžovarem už klidně zvládnu o minutu planku navíc než dusivého kouře po bytě.

A co nevýhody? Když jsem si ho pořizovala, napadlo mě, zda mám na takový krám ještě dost místa. Je totiž docela velký. Přesvědčilo mě ale to, že je uvnitř celého stroje nádoba, která z něj jde vyndat a strčit do lednice, takže jídlo nemusíte nikam přendavat a přitom celý stroj strkat do lednice.

Co všechno připravíte v rýžovaru

Tak se pojďme podívat, co všechno s tímhle strojem vykouzlíte. Čeká vás dokonce i jeden sladký receptík!

Začneme hned snídaní:

Vařená vajíčka

Nejen v hrnci, ale i v rýžovaru připravíte vejce natvrdo, naměkko nebo na hniličku.

Do rýžovaru nalijete vodu a položíte do ní vejce. Vařte asi mezi 10 – 20 minutami (podle hrnce a podle toho, jak máte vajíčka rádi) a neotvírejte v průběhu víko!

Mléčná rýže

I tuhle sladkou dobrotu můžete udělat jednoduše bez míchání.

Nasypete rýži (2 hrnky) do rýžovaru, zalijete vodou asi centimetr nad rýži, posolíte a necháte chvilku vařit. Po pár minutách, až se rýže začne vařit, přidáme třtinový cukr (asi 5 lžiček) a zalijeme litrem mléka. Vaříme, dokud nebude měkká a po uvaření necháme ještě chvilku dojít na režim „Warm“.

Podobně v rýžovaru vykouzlíte i ovesnou kaši.

Dokonalé rizoto

S tím měl můj rýžovar premiéru a to si také pochvaluji nejvíc.

Dělala jsem něco na styl španělské rýže, do které jsem přidala papriku, rajčata, hrášek, cibuli, česnek a krevetky. Zalila jsem ji rajčatovým protlakem a pořádně okořenila chilli.

To všechno včetně rýže jsem najednou nasypala do rýžovaru a zapnula. Přidala jsem ještě dost vody, aby měla rýže z čeho nasávat a výsledkem bylo za necelých 30 minut hotové rizoto bez jakékoliv námahy. Rozhodně zkuste, přidat do něj můžete cokoliv.

Zeleninová omeleta

Nevěříte? Tak to zkuste! Omeleta frittata je připravená za chvilinku.

Smíchejte dohromady vaši oblíbenou zeleninu (rajčata, cibulku, špenát, papriku, olivy nebo cokoliv), okořeňte, přidat můžete i stroužek česneku a vše smíchejte s šesti vajíčky. Výslednou směs nalijte do rýžovaru, který si nejlépe vystříkejte olivovým olejem ve spreji.

Pak už jen pár minutách vydržte a mňamózní snídanička je na stole! Teda až jí vyndáte z rýžovaru.

Na výběr toho máte vážně spoustu.

Nebojte se ani polévek, luštěnin, dušené zeleniny nebo dezertíků. V rýžovaru dokonce zvládnete i tapiocový pudink nebo cheesecake. Ale o tom zase příště. Pokud by vás zajímalo, jaký rýžovar mám já, je to tento. Má 1,5 litru a vejde se do něj až 0,8kg rýže.

A už teď vám mohu prozradit, že si brzo o takový rýžovar zasoutěžíte, takže sledujte Facebook Fit & Fabulous, kde soutěž brzy ohlásím.

Díky, že mě čtete!

Author

August 07,2022

Leave a Reply